I Spotkanie Integracyjne Legionowskich Klubów Seniora

19 września 2019r Klub Seniora AMICUS, który niespełna rok temu powstał przy Legionowskim Stowarzyszeniu AMICUS, zorganizował I Spotkanie Integracyjne Legionowskich Klubów Seniora. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Prezydent Miasta Legionowo pan Roman Smogorzewski, Sekretarz Miasta pani Danuta Szczepanik, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych pani Ewa Milner-Kochańska. Z radością powitaliśmy również Dyrektor Dziennego Domu Senior + panią Ewę Domaszewicz, Prezesa Zarządu Fundacji Pracownia Kompetencji panią Agnieszkę Żychalak, Kierownika Klubu Senior + pana Andrzeja Karskiego oraz ponad 200 seniorów. Pojawili się także uczestnicy oraz kadra z zaprzyjaźnionego WTZ św. Rity.

Wszystkich przybyłych powitał Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, ksiądz, prałat Tomasz Chciałowski. Potem głos zabrała kierownik klubu seniora pani Anna Piotrowska-Janus życząc wszystkim, by siła wewnętrznej energii i młodości jaką mają w sercach przechytrzyła metrykę ujętą w nr PESEL oraz przypomniała, że wiek to tylko cyfra, a młodość to nie etap życia, lecz stan ducha i w chwili w której tracimy tę radość z życia wtedy dopiero zaczyna się starość.

Kończąc część oficjalną Prezydent Miasta Legionowo pan Roman Smogorzewski zapowiedział, że w odpowiednim czasie również chciałby zostać uczestnikiem Klubu Seniora AMICUS i przebywać w tak miłym towarzystwie. Organizatorzy spotkania zadbali o wspaniały poczęstunek. Była pajda chleba (zresztą nie jedna) ze smalcem własnej roboty i domowym ogórkiem kiszonym, grochówka, kiełbasa, kaszanka z grilla oraz dużo słodkości. Przeprowadzono liczne konkursy z nagrodami, goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity zadbali oprawę muzyczną, która wprowadziła uczestników w cudowny nastrój dzięki utworom przywracającym wspomnienia z dawnych lat. Nie obyło się bez tańców oraz występów artystycznych kilku uczestników. Przez cały czas spotkania panowała wspaniała, radosna atmosfera zabawy w rodzinnym gronie.

Dodajmy do tego przepiękną, słoneczną pogodę i mamy gotowy przepis na udaną zabawę!

Do zobaczenia za rok!