DZIELNICOWY NA SPOTKANIU Z SENIORAMI

Członkowie legionowskiego Klubu Seniora „Amicus” spotkali się z dzielnicowym. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta CBŚP”.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Dlatego dzielnicowi z legionowskiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowy st. sierż. Wojciech Chadaj oraz policjantka zajmująca się profilaktyka sierż. szt. Agata Halicka mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w Klubie Seniora „Amicus”.

Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na policjanta CBŚP”, „na wnuczka czy  „administratora” bądź „hydraulika”. Funkcjonariusze podkreślili, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

podkom. Justyna Stopińska

http://kpplegionowo.policja.waw.pl/ple/aktualnosci/91715,Dzielnicowy-na-spotkaniu-z-seniorami.html