I Spotkanie Integracyjne Legionowskich Klubów Seniora – Gazeta Powiatowa

I Spotkanie Integracyjne Legionowskich Klubów Seniora, zainaugurowane i zorganizowane przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS, odbyło się 19 września w siedzibie stowarzyszenia przy kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. Inicjatorem spotkania był prezes Zarządu Stowarzyszenia ks. prałat Tomasz Chciałowski.

Tę ze wszech miar udaną imprezę poprowadziła kierowniczka Klubu Seniora AMICUS pani Anna Piotrowska-Janus wraz z grupą współpracowników, którzy przygotowali dla uczestników liczne zabawy, konkursy i inne atrakcje.

Przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, na imprezę senioralną przybyło kilka klubów seniora z terenu Legionowa oraz grupa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z placówki Aktywni Niepełnosprawni dla Wspólnoty Lokalnej, działającej przy parafii. Wśród seniorów wyróżniała się liczna grupa z pomarańczowymi przypinkami na ubraniach SENIOR+ reprezentująca Klub Senior+ działający przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym NADZIEJA w Legionowie.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz kierowniczka Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Ewa Millner-Kochańska.

Podczas imprezy seniorzy bawili się przy znanych przebojach prezentowanych przez didżeja ze stowarzyszenia. Do tego brali udział w konkursach oraz zabawach na specjalnie przygotowanym do tego placu. Każdy mógł także skorzystać z konsultacji lekarskich i badań ciśnienia i glukozy, prowadzonych przez personel Wojskowej Przychodni Lekarskiej w Legionowie. Seniorzy zaproszeni zostali też do siedziby Stowarzyszenia i Klubu Seniora AMICUS, gdzie zapoznali się z jego pomieszczeniami i wyposażeniem, służącym do prowadzenia codziennych zajęć. Seniorzy z tego klubu znani są zwłaszcza z warsztatów rękodzieła, podczas których wykonują prawdziwe rękodzielnicze arcydzieła ze zwykłych domowych przedmiotów.

Podczas zabawy uczestnicy spotkania mogli zregenerować swoje siły w znakomicie przygotowanym i zaopatrzonym bufecie pod namiotami, gdzie serwowano m.in. kiełbaski, kaszankę z grilla, grochówkę, kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym, bułeczki, pączki, pizzę oraz kawę i herbatę. W sumie impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę” i organizatorzy zapowiedzieli jej powtórkę w przyszłym roku.

Tekst i foto: A. Karski

https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/powiat-legionowski/spotkanie-integracyjne-legionowskich-klubow-seniora/